Kanser Hastası Bir Birey

Kanser Hastası Bir Birey

972 doğumlu, lise mezunuyum.19 yaşında evlendim 3 kız çocuğum oldu. Zaman zaman çalışma hayatının içinde bulundum. 2012 yılında elime gelen bir kitle ile meme kanseri 2. Evre olduğunu öğrenmemle birlikte mücadelem başladı. Başka organlarıma sıçramamıştı. 4 Kemoterapi ve hormonterapi ile kanseri yendim. Eski sağlığıma kavuşmuştum. Çocuklarımın  ve ailemin desteğiyle atlattım.

6 yıl sonra metastazla 4.evre ile geri geldi lenflerim ve kemiklerime metastaz yapmıştı. Önce yıkıldım inanamadım. Ama tekrar küllerinden doğan bir Anka Kuşu gibi yine mücadeleme başladım. Umudunu kaybetmeyen tüm insanlar yeniden doğar bence. Böyle düşünerek tekrar tedavime başladım. Tabi bu seferki çok zordu kendi işlerimi kişisel ihtiyaçlarımı bile karşılayamıyordum. Bu üzdü beni ama hiç yılmadım 9 aydan beri kemoterapi alıyorum. Bu çok zor bir süreç. Yaşayan bilir hala tedavim devam ediyor haftada 1 kemoterapi alıyorum. Psikolog ve psikiyatrist  tedavilerim devam ediyor. Her duygunun en derinini yaşarken hayatının rutini haline gelen işleri yapmanın bile ne kadar değerli olduğunu anlıyorum.

 Hayat bir ödül veya ceza bunu biz belirliyoruz. Ben hep şöyle düşündüm hayat bir bahçeden ibaret. Bunu pozitif düşünerek doktorların biçtiği ömrü umursamayarak o bahçede yetiştirdiğimiz çiçekleri sulayarak geçireceğimiz güzel günleri düşünerek bu hastalığı son evrede olsa atlatacağım inşallah. Sadece bir tutam hayat istiyorum.

Bağış Yap